TANIEC KLASYCZNY

W tej najtrudniejszej technice tańca służymy profesjonalną pomocą pedagoga który w swojej 37 letniej pracy wykształcił wielu zawodowych tancerzy. Lekcje tańca klasycznego bez tajemnic. Od A do Z. Od podstaw do końcowego efektu. Zajęcia dla uczniów szkół baletowych, tancerzy z innych formacji, gimnastyczek, łyżwiarek. Technika kręcenia pirouettes, obroty typu tours chaines, pirouettes piques, glissade en tournent. Technika tańca na pointach. Nauka prowadzenia rąk i głowy. Każdy temat, i problem znajdzie u nas rozwiązanie. A Państwo wyjdziecie z zajęć usatysfakcjonowani.
W Polsce istnieje pięć i tylko pięć szkół baletowych, które w profesjonalny sposób nauczają tańca klasycznego. W Ogólnokształcących Szkołach Baletowych tego przedmiotu, młodzież uczy się przez dziewięć lat codziennie po półtorej godziny. Dla porównania. Techniki tańca charakterystycznego w tygodniowym grafiku zajęć są tylko dwie godziny. 

W wieku dziesięciu lat po wstępnych przygotowaniach dzieci nakładają po raz pierwszy pointy na stopy. To jest wiek i czas odpowiedni kiedy jesteśmy pewni że nie zrobimy dziecku krzywdy.Taniec klasyczny jest najtrudniejszą techniką taneczną a zarazem tą od której powinno się rozpocząć przygodę z tańcem. Taniec klasyczny daje podstawy do prawidłowej pracy całego ciała. Ustawia korpus, ręce, oraz nogi. Nauka tańca klasycznego to żmudna praca wymagająca od ucznia ogromnej koncentracji i dużego nakładu pracy.

Nasze Studio Baletowe na specjalne życzenie udziela lekcji tańca klasycznego w formie indywidualnych zajęć. Prowadzimy lekcje z tańca klasycznego dla uczniów szkół baletowych którzy z różnych powodów nie radzą sobie z programem szkolnym. Również takich lekcji udzielamy dla sportowców u których znajomość tańca klasycznego jest nieodzowna. Dotyczy to tancerzy różnych formacji tanecznych, sportowców: gimnastyczek, łyżwiarzy solowych i synchronicznych.

Lekcji tańca klasycznego udziela nasz wieloletni, doświadczony nauczyciel Aleksandra Goździk.

fot. Ireneusz Stencel